Sosyal medyanın filizlenmeye başladığı 2009 yılının sonlarında başladı yolculuğumuz. Sosyal medya etkileşiminin yeni yeni ivme kazanmaya başladığı zamanlarda ortaya çıkan futbolseverleri bir araya getiren futbolun birleştirici gücünü güzel bir iletişim kurmak için kullanan sosyal bir platformdur.

2009 yılında başlayan düzenli halısaha maçları 2010 yılında itibaren lig usulünde sezona evrilmiş ve her sezon devam ederek 7. sezonu tamamlamıştır. 8. sezona hazırlıkları son hızla devam etmektedir.

Sosyal Medya Ligi’nin temeli, sosyal mecralarda birbiriyle temas eden futbolseverlerin oluşturduğu sosyal insanların fair play ruhuyla bir arada bulunduğu sohbet ortamını sağlamak ve pekiştirme esasına dayanır. Gelen futbolseverler sadece güzel bir maçta ter atıp eve dönmeyi değil sıcak çayın eşlik ettiği maç önü ve maç sonu muhabbetlerini de hafta boyu bekler.

Peki kimler katılır? Sosyal medyayı aktif kullanan bireysel sporseverler, aktif olarak sosyal medya kullanan şirketler/ajanslar ve bilişim dünyasında yer alan muhtelif firmalar SML’ye katılıp şampiyonluk kupasına uzanmak için mücadele eder.