Bol gollü başlayan ilk hafta sonrasında ikinci hafta maçları çok daha dikkat çekici hale gelmişti. İlk hafta eksiklerden dolayı maçlarda dengelerin şaştığı düşünülürken ikinci hafta maçları belli etti ki asıl sorun konsantrasyon! Kadroların gücü değil, oyuncuların maça konsantre olmasının önemini gördük bu hafta.

Blue Devils vs Cuma United

Maçın ilk yarısını neredeyse bir eksikle bitiren Cuma United sahaya geç çıkan İlhan’ın eksikliğini büyük ölçüde hissetti. Rakibinin 1 kişi eksik olması ve oyuna konsantre olamamasını iyi değerlendiren Blue Devils dengeli başlayan maçın ardından kısa sürede attığı 3 seri golle öne geçti Kaptan Şükrü’nün uzun süre sonra tekrar sahalara döndüğü Olgun’un yerini almadığı maçta Blue Devils adına Cenk ve hücumda takıma yön veren görüntüsüyle yeni transfer Semih iyi işler yaptı ve galibiyette önemli rol oynadılar. İhan’ın oyuna dahil olmasıyla maça ortak olan Cuma United biraz toparlanma belirtisi gösterdi maç renkli bir hal almaya başladı. İlk hafta eksik kadrosuna rağmen kazanmayı başaran Cuma United geçtiğimiz sezonlardan uzak bir performans sergiliyor. Özellikle geçen hafta kritik bir rol oynayan kaptan Gürcan’ın bu kritik maçta oyuna odaklanma sorunu olduğu gözlerden kaçmadı. Takımı taşımasına alışkın olduğumuz komutan da arkadaşlarına eşlik edince mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Maçın adamı: Semih Yıldıran

Olgarlar SPX vs indirnacional

İlk hafta flaş bir galibiyet alan Olgarlar SPX son şampiyon ile yapacağı maça çok iyi hazırlanmış olduğunu gözlemledik. İlk hafta maçı olmayan indirnacional ise yeni transferlerini takıma monte etmiş ama alışılagelmiş kadrosundan uzaktı. İlk 10 dakika kora kor bir mücadele ve 2 kalede de ciddi pozisyonlar vardı. Olgarlar SPX’in peş peşe attığı 3 gol sonrası indirnacional alışılmamış şekilde çözüldü. Samet ve Sidar gibi genç yeteneklere komutanlık yapan Veysel ise bir maestro gibi takımı yöneterek ön plana çıktı. Kaleci hariç herkesin skor ürettiği Olgarlar SPX 2 maçta geçen sezonun finalistlerini yenerek iddiasını ortaya koydu. Orta sahada Kadir ve Veysel ile pas trafiği kuran Kenan ve Sidar’ın bindirmeleri ile oyunu güzelleştiren Olgarlar SPX çok can yakacak gibi görünüyor.

indirnacional adına 12 sezonun en farklı yenilgisi olan bu mücadelede takımın ateşleyici gücü Mehmet hasta hasta çıktığı maçı tamamlayamadı. Geçen sezonun asist kralı Oktay ise rakibin oyun düzeni sevdiği gibi olmasına rağmen belki de 1 sezonda oynadığından daha fazla geri pas yaparak oyuna ne kadar konsantre olmadığını gösterdi. Gol krallığı apoletine sahip kaptan İsmail de yeni sezona hiç konsantre görüntü vermedi ve Tayfun’un markajı altında gölgede bir maç geçirdi.

Maçın adamı: Veysel Usuk

Paşalı Gençlik vs Mecidiye SK

Haftanın en merak edilen maçıydı belki de. İlk hafta yenilen Mecidiye SK genç Paşalı gençlik karısında dirençli bir oyun oynamasına rağmen skra ulaşmayı başaramadı. Müthiş bir mücadele örneği görülen ilk yarı 1 -0 sonuçlandı. Ebubekir’in sakatlığı sebebiyle olmadığı Mecidiye SK orta sahasında sakatlıktan dönen İbrahim yalnızları oynuyordu ve Emre ile Ahmet alışılagelmişin dışında çok vasat bir görüntü çizdi. Skoru bulamamanın verdiği psikoloji ile Erkan aşırı agresifti, Arda ise konsantrasyondan uzak göründü. Takımı adına Gökhan ve kaleci İsan mücadeleleri ile iyi bir görüntü verseler de yenilgiye engel olamadı.

Paşalı Gençlik çok hızlı ve dar alanda kısa paslaşmalarla rakip kaleye kolayca gidebilen bir oyun yapısına sahip. Turgutcan, Gökay ve Ali ile gol yollarında çok etkili oluyorlar. Ebubekir’in olmadığı maçta defans blogunda kaptan Erhan, Recep ve Mert neredeyse hiç hatasız bir maç çıkarttı. Özellikle Ali’nin bireysel yetenekleriyle hem arkadaşlarına oyun kurarak hem de adam eksilterek rakip kaleye topu rahat taşımaları önemli bir artı. Defans anlayışıyla ön plana çıkan ve kaleci İsan’ın direnç gösterdiği maçta bitirici vuruşlarda Turgutcan’ın performansı skoru belirledi.

Maçın Adamı: Turgutcan Gündoğdu

Real Gültepe vs Nesta Sports

Geçen hafta aldığı yenilgiye rağmen lige alıştığı ve keyif verme potansiyelini ortaya çıkartan Real Gültepe, kadrosunu sil baştan hazırlayan ve takım olma çabası içerisindeki Nesta Sports ile karşılaştığı mücadelede akşamı en çok santra yapılan maçın izledik. Sezon başlarında alışkın olduğumuz şekilde takımların birbirini tartarak başladığı maç sonralarda tam bir gol sağanağı şeklinde devam etti. Nesta Sports’ta kaptan Hamdin ve Erdinç2in defansta çok yalnız kaldığını söylemek hiç yanlış olmaz. Özellikle Rüstem ve Selim gibi önemli bireysel yeteneklere sahip olmalarına rağmen takım olma adına beraber bir kaç maç daha oynamaları gerekli gibi görünüyor.

Genç Real Gültepe ise alışkın olduğumuz dirençli oyuna aslında yeni olmayan ama kadroda pek görmediğimiz Ercan ile bambaşka bir kimlikte göründü. Kaptan Kadircan, Mert ve Doğukan gibi yetenekli oyuncuların olduğu Real Gültepe de yeni transfer Eldar ve iç transfer Ercan’ın skor üretmesiyle çok etkili bir maç çıkartarak hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda oyunu kontrol etmeyi başardılar ve bol gollü galibiyet kaçınılmaz oldu.

Maçın Adamı: Ercan Halıcı

Ortaya çıkan puan tablosu 3. hafta maçları için herkesi heyecanlandırıyor.

Bir Cevap Yazın