Geçtiğimiz hafta yine birbirinden keyifli bol gollü bir hafta geçirdik. Mücadelelerin biraz daha dişli olmaya başladığı aşikar. Artık bireysel yeteneklerden çok takım oyunu ön plana çıkmaya başlıyor.

Cuma United vs Etiler United

Golcü İlhan dan yoksun maça başlayan Cuma United, bu sezon tercih ettiği gibi yine defansif oyun anlayışıyla maça başladı. Yakup ve Serkan’ın defanstaki anlaşmazlıklarından dolayı Can ile orta alanı rahat geçen Etiler United ilk yarıda çok fazla pozisyonundan yararlanamadı fakat her dakika üzerine ekleyerek rakip savunmayı bunaltmayı başarabildi. Göze hoş gelen futbol anlayışını sahaya yansıtmakta zorlanan Cuma United buna rağmen skor üstünlüğünü eline geçiren taraf olmayı başardı.

Savunmada Burak ile iyi işler yapan Etiler takımı ikinci yarıda Oğuzhan’ın sakatlanarak yerini Uluç’a bırakması ile maçın kırılma anını yaşadı. Uluç’un ileride pivot olarak arkadaşlarına ikramı ve sahanın her yerinde oluşuyla 2 gol üst üste bulmaları Etiler takımını daha da rahatlattı. Son dakikalarda defansı sıkı tutan Etiler takımı Cuma United karşısında gelip gelmesini bildi.

Maçın Adamı: Uluç Akyüz

Mecidiye SK vs Real Gültepe

İlk 2 maçtan mağlup ayrılan Mecidiye SK için bu maç çok kritikti ve moral motivasyonları düşük olan takım oyuncuları için adeta çıkış maçıydı. Real Gültepe ise sahada daha rahat ve mücadelesini skora dönüştürmeyi başardığı bir sezon başlangıcı yaptı. Oyunu geride kabullenip kısa ve hızlı çıkmayı iyi yapan 2 takımın mücadelesinde başlangıç dengeli oldu. Oyunun dengesini sakatlıktan dönen Ebubekir’in iştahı Mecidiye SK’ya doğru çevirdi. Skor avantajını aldığı anlarda gelen rehavet ile Real Gültepe’ye imkan veren Mecidiye SK üst üste yediği 4 golün ardından şokun etkisini atarak oyunu lehine çevirmeyi başardı. Emre’nin ve İbrahim’in de Ebubekir ile uyumu ile etkili bir görüntü çizdiler.

Real Gültepe’de ise önceki maçın yıldızı Ercan yine etkili bir oyun sergiledi. Eldar ve Kadircan desteği ile güzelleşen oyunda hissedilen en büyük eksik Mert’in bir türlü oyuna dahil olamamasıydı. Maç sonu röportajlarında belindeki sakatlık sebebiyle son anda maça çıktığını ve fiziksel olarak zorlandığını paylaştı.

Maçın Adamı: Ebubekir Mert

Nesta Sports vs Blue Devils

İlk 2 haftayı pek de iyi geçirmeyen Nesta Sports, 3. hafta maçındaki rakibi Blue Devils maçı hazırlıklarını oldukça iyi yapmış bir maç önü geçirdi. Blue Devils ise bu sezon ilk defa tam kadro olarak sahadaydı. Maça hızlı bir giriş yapan Blue Devils attığı gollerle bir anda öne geçerken Semih’in hem kaptan Şükrü’yü hem de Cenk’i saha içinde çok iyi beslediğini gördük. Takım olarak oynama konusunda önemli mesafe kat eden Blue Devils bu sene iddialı olacak gibi görünüyor.

5 farklı biten ilk yarı sonrası ikinci yarıya biraz daha dirençli başlayan Nesta Sports bir anda goller bularak maça heyecan getirse de anlık motivasyonu genele yayamadılar ve Rüstem, Fatih, Selim üçlüsünün tüm çabaları skoru arttırmaya yetmedi.

Maçın Adamı: Semih Kaya

indirnacional vs Paşalı Gençlik

Kemik kadrodan çok farklı bir 7 dizilişiyle oyuna başlayan indirnacional,  gerideki İsmail Hüzeyfe, Adil Selim ve Özgür’ü biraz daha önde tutarak orta alan futbolunu tercih etmeyi düşünmüş. Kaptan İsmail’in etkili olmasnin etkili olacağını düşünen Paşalı kaptanı Recep, iki oyuncuyla marke etmeyi planladı ve bu maç için haklı çıktı. Erhan ve Mert’in fiziksel markajı ve hakemin Premier League standartlarının bile üzerinden bir sertliğe izin vermesi  hem İsmail’in hem de Oktay’ın etkili olmasını engelledi. Kaleci Berke’nin hiç alışkın olmadığımız şekilde uzaktan 4 net şutu içeri alması ilk yarının 5-0 lık skorla bitmesine yol açtı.

İlk yarı boyunca Ali Enes ile orta sahayı iyi yöneten Paşalı Gençlik alt yapıdan bu sezon A takıma yükselen Hakan’ın da etkili olduğu maçta rahat bir ilk yarı çıkarttı. İkinci yarı başadığında ise Paşalı Gençlik hemen 6. golü buldu ve bu dakikadan sonra rüzgar bir anda tersine döndü, maçın bitmesinde son 10 dakika kala skoru 6 – 5’e getiren indirnacional net bir gol kaçırdığı pozisyonun dönüşü gol olunca psikolojik olarak maçı kaybetti ve Paşalı Gençlik’ten Ali Enes ini durduramadı. Recep in yan ataklarda bindirmeleri ve defansta Berkay’ın atakları engelleyerek ve ileri doğru çıkarak asistleri maç önü kurgusunun çok başarılı olduğunu gösterdi.

Oktay’ın formsuzluğu üzerine kaburgalarına aldığı darbe ile oluşan sakatlığı da üzerine eklenince indirnacional için kabus gibi bir maç olarak düşünebiliriz. Kadro istikrarını sağlayamazlarsa alt sıralar kaçınılmaz olacak gibi.

Maçın Adamı: Ali Enes Dalgın

Bir Cevap Yazın